ANNA
Composer: Ana Lidia Flores Miranda
Stephan Bodzin
Marc Romboy
Composer: Marc Romboy & Stephan Bodzin
Lyricist: Marc Romboy & Stephan Bodzin
Gui Boratto
Monobloq
Alex Justino
Composer: Monobloq
Lyricist: Monobloq
Monojoke
Erdi Irmak
Composer: Monojoke & Erdi Irmak
Elekfantz
Gabriel Moraes
Composer: Gabriel Moraes
Talking Machines
Composer: Alex Justino & Talking Machines
Format:B
Composer: Franziskus Sell & Jakob Hildenbrand & Edward Holland, Jr. & Frederick Long
Lyricist: Franziskus Sell & Jakob Hildenbrand & Edward Holland, Jr. & Frederick Long
Boss Axis
Monkey Safari
Victor Ruiz
Composer: Lars Rühlemann & Sven Fröhlich
Lyricist: Lars Rühlemann & Sven Fröhlich
Dance The Dance
Composer: Ron P.
Lyricist: Ron P.
noir.
Composer: Rene Kristensen
DJ Dan
Ido
Composer: Daniel WHERRETT & Idio Liran
Maan Hamadeh
Art Department
Composer: Jonny White & Kenny Glasgow
Aroop Roy
Composer: A. Roy
Nina Kraviz
Composer: Nina Kraviz
Joey Sommerville
Phil Davis
Stereo Karma
Composer: Stereo Karma
Enrico Sangiuliano
Composer: Enrico Sangiuliano
Lyricist: Enrico Sangiuliano
Macklemore
Ariana DeBoo
Luigi Gori
Composer: Luigi Gori
Boris Brejcha
Composer: Boris Brejcha
Sascha Braemer
Franz Mauere
Max Tresher
Alok
Dazzo
Torha
Ellie Ka
Earstrip
Composer: ALOK ACHKAR PERRS PETRILLO & Andre Aureliano de Mendonca & Leonardo Penha Nunes & Caio Roberto Andrade Henrique Neiva Macedo
Karmen
Solomun
NTFO
Composer: Robert Petraru & Danut Fechete & Jermain Hatusupy
Whitehouse Project
Composer: Makston Jose Motobe & Thiago Santos Pires & Antonio Garcia Da Silva
Carl Cox
Ross Irwin
Composer: Carl Cox & Davide Carbone & Josh Abrahams
Luthier
Stupidizko
Nanda Kapps
Composer: Romulo Avila & Thiago Vieira
Renato Ratier
Niko Schwind
Composer: Renato Ratier
Lyricist: Renato Ratier
Tom Da Silvv
Composer: thomas da silva
Sirens Of Lesbos
Composer: Melvyn Buss & Arci Friede & Nabyla Serag & Jasmin-Nura Serag
Aurelio Guima
Lucas Arr
Terranova
Cath Coffey
Aninha
Antonela Giampietro
Composer: Anna Paula Cabral & Antonela Giampietro
Ninetoes
Fatboy Slim
Composer: Ralph MacDonald & William Salter & William Eaton & Black & Gibson & Haynes & Lane & Rico
Lyricist: Ralph MacDonald & William Salter & William Eaton & Black & Gibson & Haynes & Lane & Rico
Me & My Toothbrush
Composer: C.B. Hirt
Double W-MC
Liu
Stonefox
The Chainsmokers
Phoebe Ryan
Composer: Andrew Taggart & Sara Hejellstrom & Nirob Islam
Lyricist: Andrew Taggart & Sara Hejellstrom & Nirob Islam
Max Liese
Quails
Composer: Max liese
Lyricist: Quails
Shy Luv
Composer: Jake Norman & Lucy Taylor & Samuel Knowles
Lyricist: Jake Norman & Lucy Taylor & Samuel Knowles
A R I Z O N A
Casso
Mike Perry
Composer: Mikael Persson & Dimitri Vangelis & Andreas Wiman & Cassandra Ströberg
Lyricist: Mikael Persson & Dimitri Vangelis & Andreas Wiman & Cassandra Ströberg
LCAW
Martin Kelly
Composer: Martin Kelly & Leon Weber & Tobias Kuhn
Lyricist: Martin Kelly & Leon Weber & Tobias Kuhn
NOËP
Composer: Andres Kõpper
Lyricist: Andres Kõpper
SAINT WKND
Boy Matthews
Composer: Maximilian Seethaler & James Norton & George Reid
Lyricist: Maximilian Seethaler & James Norton & George Reid
Lostboycrow
Composer: Christopher Blair & Marty Rod & Brian Morrison
FRENSHIP
Composer: Brett Hite & Nick Ruth & James Sunderland
Lyricist: Brett Hite & Nick Ruth & James Sunderland
Virginia To Vegas
Sondr
Composer: Rockwell & Jamie Appleby & Michael Wise & Alyssa Reid & Derik Baker & David Thomson
Lyricist: Rockwell & Jamie Appleby & Michael Wise & Alyssa Reid & Derik Baker & David Thomson
Tom Bailey
Nick Peters
Composer: Nicolas Petersmann & Thomas Bailey
Lyricist: Nicolas Petersmann & Thomas Bailey
Dunisco
Composer: Mats Gulbrandsen
Lyricist: Ashlyn Wilson
Lincoln Jesser
Tez Cadey
Patawawa
Composer: Tez Cadey
Lyricist: Tez Cadey & Patawawa
Steve Void
Composer: Stef van Vugt & Jaap Siewertsz van Reesema & Adinde Ringel
Zekt
Henri Purnell
Lars Beck
Composer: Lars Beck & Henri Purnell
Kenno
Composer: Kenneth Vielsted
Lyricist: Kenneth Vielsted
Lost Frequencies
Axel Ehnström
Composer: Axel Ehnstrom & Felix De Laet
Lyricist: Axel Ehnstrom & Felix De Laet
Magnificence
Venomenal
Emelie Cyréus
Joe Simoni
Composer: Jozef Simoni
Era Istrefi
Felix Snow
Composer: Era Istrefi & William Vanderhayden & David Singer
Lyricist: Era Istrefi & David Singer
Emily Warren
Composer: Emily Warren & Brett Hite & James Sunderland & Scott Hoffman
Lyricist: Emily Warren & Brett Hite & James Sunderland & Scott Hoffman
RHODES
Felix Jaehn
Composer: Felix Jaehn & David Rhodes & Michael Geldreich & Daecolm Diego Holland & Mark Stuart RAlph
Lyricist: Felix Jaehn & David Rhodes & Michael Geldreich & Daecolm Diego Holland & Mark Stuart RAlph
RAC
Lindstrøm & Prins Thomas
Rostam
The Knocks
Absofacto
Mako
Rat City
Natalola
Composer: Alexander Seaver & Logan Light & Nat Dunn & Cato Sundberg & Kent Sundberg & Christoffer Simpson
Lyricist: Alexander Seaver & Nat Dunn
Mahmut Orhan
Sena Şener
Composer: Mahmut Orhan
Lyricist: Sena Sener
filous
Mat Kearney
Composer: Matthias Oldofredi
Lyricist: Mat Kearney
ayokay
Chelsea Cutler
Composer: Chelsea Cutler & Alexander O'Neill & Scott Harris
Lyricist: Chelsea Cutler & Alexander O'Neill & Scott Harris
Saint James
Composer: Peter St. James
Lyricist: Peter St. James
MYNGA
Composer: Simon Lechner & Philipp Weidenbach & Kamil Laskowski & Asukulu'yunu Mukalay & David C Maddux & Martin Marshall Mc Call & Mmunga Mwen M
Lyricist: Asukulu'yunu Mukalay & David C Maddux & Martin Marshall Mc Call & Mmunga Mwen Mulongoy
Viceroy
Anjulie
Composer: Anjulie Persaud & Austen Afridi & Zale Epstein
Maybon
Composer: Maria Mena & Arvid Solvang
Lyricist: Maria Mena & Arvid Solvang
Deepend
Teemu
Sam Feldt
Composer: B. van Ratingen & F. van den Aker & J Eliot & J. John-Hartley & M. Renjaan & S. Renders & T. Brunila
San Holo
Composer: Sander van Dijck & Tessa Douwstra & Arie Storm
Lyricist: Sander van Dijck & Tessa Douwstra & Arie Storm
Achtabahn
Beady
Composer: K. Zaremba & B. Buchberger & M. Kurpiers & F. Jahrstorfer & C. R. McCoy & K. A. Buttrey
Clix
Maria Aasen
Composer: Johan David Kaldefoss Nordstrand & Elise Gundersen & Kim Henrik Indrevær
GoldHouse
Composer: Grant Harris & Alexandra Barnes & Chris Bernard & Meron Ryan
Lyricist: Alexandra Barnes & Chris Bernard & Meron Ryan
Tep No
Composer: Christopher Lagogiannis
Lyricist: Christopher Lagogiannis
Great Good Fine Ok
TJANI
Tritonal
Sj
Composer: Chad Cisneros & Emma Gatsby & David Reed & Seth Jones
Lyricist: Chad Cisneros & Emma Gatsby & David Reed & Seth Jones
Oliver Nelson
Kaleem Taylor
Skogsrå
Composer: Oliver Nelson & Kaleem Taylor
FTampa
Anne Marie
Composer: FTampa & Anne M
Monogem
Deep Chills
Dagny
Composer: Leon Weber & Tobias Kuhn & Dagny Norvoll Sandvik & Oliver Horton & Alexander Burnett
Lyricist: Leon Weber & Tobias Kuhn & Dagny Norvoll Sandvik & Oliver Horton & Alexander Burnett
Hoodlem
Composer: Maximilian Seethaler & Tessa Pavilach & Yeo Choong
Lyricist: Maximilian Seethaler & Tessa Pavilach & Yeo Choong
Sivik
Deorro
Lesley Roy
Composer: Erick Orrosquieta
Lyricist: Lesley Teresa Roy & Amit Ofir
Roger Martin
Maurice
Composer: Maury Pozzi & Pablo Rodríguez
Lyricist: Maury Pozzi
Luke Potter
Andrelli
Composer: Luke Potter & Andrej Kamnik & Marcus Lindberg & Hjalmar Wilén
Lyricist: Luke Potter & Andrej Kamnik & Marcus Lindberg & Hjalmar Wilén
KVR
Kaíva
Composer: Koen van Ravensberg & Jakob Groth & Alexander Mørch Pedersen & Mats Heström & Eric Palmqwist
Lyricist: Koen van Ravensberg & Jakob Groth & Alexander Mørch Pedersen & Mats Heström & Eric Palmqwist
Bakermat
GoldFish
Marie Plassard
Composer: Lodewijk Fluttert & Clifford Goilo & Dominic Peters & David Poole
Lyricist: Lodewijk Fluttert & Marie Plassard
FDVM
Tyler Sjöström
Composer: Victorien Mulliez & Florent Denecker
Lyricist: Tyler Sjöström
Emmit Fenn
Yuna
Composer: Emmit Fenn
Lyricist: Emmit Fenn
Jordan Brown
Composer: Kevin Moore
Lyricist: Kevin Moore
EC Twins
Guordan Banks
Composer: Tracy Chapman
Lyricist: Tracy Chapman
Ben DJ
Composer: Ben Abdallh Taoufik Ben Saad & Colin Paul Buffet & Cesario Cristiano
Lyricist: Ben Abdallh Taoufik Ben Saad & Colin Paul Buffet & Cesario Cristiano
Oceans
Composer: Kirat Singh & Jacob Uchorczak
Stargate
P!nk
Sia
Seeb
Composer: Mikkel Storleer Eriksen & Tor Erik Hermansen & Thomas Pentz & Philip Meckseper & Sia Furler
Lyricist: Mikkel Storleer Eriksen & Tor Erik Hermansen & Thomas Pentz & Philip Meckseper & Sia Furler
HAEVN
Composer: Jorrit Kleijnen & Marijn van der Meer
Shoffy
Go-Jo
Emma Carn
Composer: Marty Zambotto & Emma Carn
Lyricist: Marty Zambotto & Emma Carn
Crying Robot
Abi F Jones
Composer: Léon Paul Palmen & Roël Donk & Abigail Jones
Lyricist: Léon Paul Palmen & Abigail Jones
Alle Farben
YouNotUs
Composer: Frans Zimmer & Grayson Finley & Robin Tadic
Lyricist: Frans Zimmer & Grayson Finley & Robin Tadic
Olivia O'Brien
Robin Schulz
gnash
Composer: Garrett Nash & Olivia O'Brien
James Hersey
Composer: James Hersey
Bearson
Cal
Composer: Jakob Bjørn-Hansen & Alexander Austheim
Lyricist: Frida Amundsen & Eric Rosse
Lucas Nord
Composer: Lucas Nord & Hampus Lindvall
Xavier Dunn
Airling
Composer: Carl Fox & Kaelyn Behr & Xavier Dunn
Nathan Goshen
Composer: Nathan Goshen
Lyricist: Nathan Goshen
Simon Field
Maye
Norde
Composer: Axel Ulfson & Lucas Nordqvist
Lyricist: Axel Ulfson & Lucas Nordqvist
Lucian
Beth Duck
Tobtok
River
Syn Cole
Madame Buttons
DiRTY RADiO
Composer: Farshad Edalat & Anthony Dareld Dolhai & Zachary Yerxa
Lyricist: Farshad Edalat & Anthony Dareld Dolhai & Zachary Yerxa
Seizo
Composer: J. Mizell & F. J. Perren & Deke Richards & B. Gordy
Lyricist: Deke Richards & Berry Gordy Jr. & Alphonso James Mizell & Frederik J. Perren
Embody
Camden Cox
Composer: Camden Cox & Karolis Labanauskas & James Board
Lyricist: Camden Cox & Karolis Labanauskas & James Board
Palm Vision
Composer: Emmanouil Jacovides
LEO ISLO
Composer: Matthew Pahler
Lyricist: Matthew Pahler
Sofi Tukker
Composer: Sophie Hawley-Weld & Tucker Halpern
Sebastien
Bright Sparks
Composer: S. Schilde & A. Hicklin
Kilter
Micah Jey
Composer: Micah Jey & Benedict East
French Horn Rebellion
Televisor
Sam Wills
Broiler
Lea Rue
Composer: Emma Lauwers & Yves Gaillard & Simen Auke & Mikkel Christiansen
Porsches
Composer: Benedict East & Carl Hughes & Jesse Sewell
Composer: Alexander Seaver & Logan Light & Richard Beynon
Lyricist: Alexander Seaver & Logan Light & Richard Beynon
Faul & Wad
Kelvin Jones
Composer: Tinashe Mupani
Lyricist: Tinashe Mupani
TIEKS
Dan Harkna
Composer: Mark Tieku & Dan Ankrah
Lyricist: Mark Tieku & Dan Ankrah
Fakear
Composer: Théo Le Vigoureux
Charming Horses
Grace Grundy
Composer: Gregg Alexander & Richard Nowels
Lyricist: Gregg Alexander & Richard Nowels
Minilow
FlexB
Composer: Minilow & FlexB
Thayana Valle
Hazov
Composer: Thayana Valle & Hazov & Minilow
G DOM
Composer: Gustavo Domingues
CRYOGENiC
Composer: Anton Spekman
Lyricist: Anton Spekman
Travis Scott
Composer: Jacques Webster & Ozan Yildrim & Scotty Coleman & Kobe Hood & Josiah Sherman & Terrance George
Lyricist: Jacques Webster & Ozan Yildrim & Scotty Coleman & Kobe Hood & Josiah Sherman & Terrance George
Matheus Mingori
Chemical Disco
Hobbs
Composer: Matheus Mingori & Thomas Cayque Veiga
JazzyFunk
Composer: Massimiliano Cortella
Lyricist: Filippo Perbellini
GrooveU
Composer: GrooveU & Jazzy Funk
Scarlett Quinn
Composer: Scarlett Quinn & Ashley Slater
Silverleaf
Softmal
Nytron
Composer: Softmal & Nytron
Avalanche City
Composer: Dave Baxter
Lyricist: Dave Baxter
Clubbers
Galck
Rocksted
Ashibah
Composer: Leandro Antao & Sarah El Habashy
Kiko Franco
Composer: Kiko Franco & Sarah El-Habashy
Lyricist: Kiko Franco & Sarah El-Habashy
Afternude
Composer: Nytron & Afternude
Rafa Diniz
Composer: Kriptus Gomes
Heiken
Dual Channels
Composer: Dalton Corrêa Cordeiro & Bernardo Sendeski Schwanka
Kenshin
Composer: Bernardo Sendeski Schwanka
Lyricist: Bernardo Sendeski Schwanka
Ricardo Prado
Felten
Base On
B-Vision
Animal Trainer
Composer: Animal Trainer
Composer: Samy Jackson & Adrian Flavor
Lyricist: Samy Jackson & Adrian Flavor
Composer: Hazov
Miami House Music
Composer: Philipp Handke & Andreas Cremer
Composer: Andreas Cremer & Philipp Handke
Traumton
Lyricist: Andreas Cremer
Aeroplane
Purple Disco Machine
Diversion
Composer: Elias Barouche
Nuyorican Soul
Tycho
Beacon
Composer: Scott Hansen
Lyricist: Thomas Mullarney III
Bruno Martini
Stryder
Composer: Bruno Dalla Martha Martini & Mayra De Grammont Arduini
The Golden Boy
Composer: Dominic Hammonds
Santé
J.U.D.G.E.
Composer: Philipp Maier & Richard Judge
Lyricist: Richard Judge
Michael Jackson
The Jacksons
Composer: Michael Jackson & See Sub-songs & Jackie Jackson
Lyricist: Michael Jackson & See Sub-songs & Jackie Jackson
Rick Braun
Composer: Rick Braun & Philippe Saisse